Příměstské tábory v létě 2024

Lesní klub Přeslička srdečně zve všechny malé dobrodruhy na příměstské letní tábory, které proběhnou během července a srpna  v Rosicích. Prozkoumejme ta nejskrytější zákoutí, potkejme ty nejroztodivnější živočichy, překonejme ta nejobávanější nebezpečí, ochutnejme ty nejprapodivnější pokrmy, poznejme ty nejlepší přátele a užijme si tolik legrace, kolik každý z nás unese. Vydejte se s námi za dobrodružstvím do přírody!

 

CO

Týdenní příměstský tábor probíhá během dne a večer děti tráví opět doma s rodinou. Děti mají příležitost si vyzkoušet pobyt v přírodě ve skupině dalších dětí pod vedením laskavých pedagogů. Zkušenost z tábora může být prvním krokem k osamostatnění a navázání nových přátelství, která mohou pokračovat třeba v září ve školce. Hlásit děti je možné na celý týden nebo na jednotlivé dny. Od počtu dní se odvíjí i cena.

PRO KOHO

Je určen dětem ve věku od 3 do 6 let. Výjimky lze udělit po předchozí domluvě.

KDE

Příměstský tábor bude probíhat v zázemí Lesního klubu Přeslička a jeho okolí. Jako zázemí nám slouží zateplená jurta s podlážkou, která se nachází cca 50 metrů od křižovatky ulic Lesní a Čechova v Rosicích na malebném paloučku hned při vstupu do lesa Obora. Jeden den nás čeká celodenní výlet mimo Rosice.

KDY

Tábory proběhnou ve dvou termínech. Děti lze přivést každý den mezi 8:00 a 8:30 a vyzvednout od 15:30 do 16:00.

ČERVENÉ KLUBÍČKO

22. -26. července 2024

Nit červeného klubíčka nás provede spolu s dvojčaty Miou a Maxem lesním dobrodružstvím. Naučíme se toho mnoho o houbách, ptácích, lesních zvířatech, ekologii i přátelství. Kdo by odolal vábení červeného klubíčka?

AŽ PO UŠI V MECHU

12. -16. srpna 2024

Pohádkový příběh nás zavede doprostřed lesa, kde žijí dva skřítci, kteří dohlíží na pořádek v lese. Jednoho dne se ovšem mezi zvířátky roznese znepokojivá zpráva, že se nedaleko mechoviště usadil Hejkal. Pomůžeme skřítkům překonat strach a nastolit v lese opět pořádek?

PŘIHLAŠOVÁNÍ

V případě zájmu o účast na táboře, je zapotřebí vyplnit  přihlášku.

U sourozenců je potřeba vyplnit pro každého přihlášku zvlášť.

Přihláška je považována jako závazná. Po přihlášení vás budeme kontaktovat e-mailem a zašleme vám podrobnější informace. Velmi rádi odpovíme na jakékoli vaše dotazy.

ZDRAVÍ A BEZPEČNOST

Všichni naši průvodci absolvovali kurz první pomoci zaměřený na poskytování pomoci dětem předškolního věku. V případě vážnějšího úrazu Vás budeme neprodleně kontaktovat a dítě bude ošetřeno v nejbližším zdravotním středisku. Budeme samozřejmě dělat vše pro to, aby k žádným takovým situacím vyžadujících ošetření nedošlo. Má-li vaše dítě jakékoli zdravotní omezení, alergie či bere pravidelně léky, informujte nás, prosím, v elektronické přihlášce.

CENA

Cena tábora je odstupňována podle počtu dní, na které budou děti přihlášeny, a zahrnuje:

 • Pedagogické vedení
 • Výtvarný a spotřební materiál
 • Pojištění
 • Pitný režim

2 dny: 1035 Kč

3 dny: 1470 Kč

5 dní: 2200 Kč

ZPŮSOB PLATBY

Platbu je potřeba provést do konce června. Konkrétní částku dle počtu nahlášených dní zašlete na transparentní účet spolku Lesní klub Přeslička, z.s. vedeného o Fio banky č. 2101445681/2010.  Variabilní symbol je datum narození dítěte ve tvaru DDMMRRRR. 

STRAVOVÁNÍ

Děti si nosí dopolední i odpolední svačinu připravenou z domova. Na táboře budou mít zajištěn vegetariánský oběd připravovaný z převážně lokálních surovin v bio kvalitě. Cena oběda činí 70 Kč. Platba za obědy se bude hradit na účet 2202764040/2010.

CO S SEBOU

 • Vlastní batůžek s prsní přezkou
 • Uzavíratelnou láhev na pití
 • Dopolední a odpolední svačinu (odpolední zůstává v termotašce v zázemí)
 • Pláštěnku
 • Náhradní oblečení (bude zůstávat v zázemí)
 • Repelent
 • Krém proti slunci
 • Obuv vhodnou do terénu
 • Kšiltovku nebo klobouk
 • Oblečení vhodné ven- budeme se celý den pohybovat venku v lese a děti se mohou umazat a také to udělají. Nedávejte jim proto nové oblečení nebo takové, u kterého by vám ušpinění vadilo, aby si mohly užít bezstarostný pohyb venku se vším všudy.
 • Spacák a polštářek na odpolední odpočinek

RYTMUS DNE

8:00 – 8:30 Předávání dětí, volná hra

8:30 -9:00 Ranní kruh- společné přivítání, představení dne

9:00 – 12:00 Pobyt v lese

10:00 Svačina

12:00 – 13:00 Oběd

13:00 – 14:00 Odpočinek

14:00 Svačina

14:00 – 15:30 Pobyt venku

15:30 – 16:00 Vyzvedávání dětí

DOKUMENTY

První den tábora je zapotřebí odevzdat Potvrzení o bezinfekčnosti a kopii kartičky pojištěnce (obojí v obálce nadepsané jménem a příjmením dítěte a telefonním kontaktem na zákonného zástupce). Bez těchto dvou dokumentů nelze dítě převzít.

SPOLEČNÉ ZAKONČENÍ TÁBORA

Budeme moc rádi, pokud všichni rodiče přijdou poslední den již v 15:30 hodin a budou moci s námi setrvat déle, abychom si mohli společně užít rozloučení a zavzpomínání na proběhlý týden.

KONTAKT

V případě zájmu o více informací nebo ujasnění, můžete kontaktovat Mgr. Martinu Jenčkovou na 723 562 725 nebo  na preslicka@preslicka.eu.