Rosice hravě

Co vznikne, když se tři vzdělávací rosické organizace spojí, aby pomohli spoluobčanům překonat nelehkou koronavirovou dobu? Unikátní web, který přináší rosickým dětem, mládeži, rodinám s dětmi i seniorům aktivity na doma, venku a online. Na webu www.rosicehrave.cz najdete každý týden novou sadu aktivit, které provází společné téma. Vzděláváme. Inspirujeme. Bavíme.

Jak to celé začalo?

V říjnu byl vyhlášen nouzový stav a spolu s ním byla pozastavena i činnost volnočasových organizací. Dětem byly postupně uzavírány školy a přecházelo se na distanční výuku. Vývoj situace nebyl příznivý a bylo jasné, že takovýto stav bude trvat pravděpodobně i v listopadu. Zvedli jsme telefon, potkali se a během jednoho odpoledne vymysleli celý koncept. Doslova přes noc vznikl nový web. Během pár dní jsme vytvořili první aktivity, nahráli je na web www.rosicehrave.cz a představili ho veřejnosti. Celý projekt realizujeme ve svém volném čase, protože věříme, že když je doba zlá, tak o to víc laskavější bychom měli být k sobě navzájem. A baví nás to, protože vidíme, že to má smysl.

Co na stránkách najdete?

Stránky jsou určeny pro všechny věkové kategorie a škála nabízených aktivit je tak široká, že si vybere opravdu každý. Chcete propojit vnější svět s vnitřním? Zkuste záložku Doma, kde najdete tvořivé aktivity, mluvené slovo, kvízy či zajímavé čtení. Chcete si provětrat hlavu a vyrazit ven? Zvolte záložku Venku, kde najdete stopovací hry, šifrovačky a tipy na venkovní vyžití. Chcete si zacvičit nebo se něco dozvědět? Zvolte záložku Online s každodenním živým vysíláním.

Jak to funguje?

Sekce

Obsah webu je rozčleněn do tří sekcí. Doma. Venku. Online. Vybrat si můžete podle svého aktuálního naladění, zda se vám chce vyrazit ven nebo dáte přednost činnosti z tepla domova.

Téma

Na začátku každého týdne nahráváme na web novou sadu příspěvků, inspirace, zábavy a poučení, které provází týdenní téma. Dušičky. Svatý Martin. 17. listopad. Advent. Vánoce. Palach. Zdravý únor. Ženy. Velikonoce. Sledujte pravidelně web a neunikne vám žádná zábava.

Záložky

Aby bylo vyhledávání snazší pro různé cílové skupiny, stačí kliknout na záložku Děti. Dospělí. Mládež. Rodiny. Senioři. a zobrazí se vám aktivity určené přímo vám. Teď už jen stačí vědět, jak mladí se cítíte a můžete začít prozkoumávat svět neomezených volnočasových možností.

Online vysílání

Jste zavření doma a rádi byste při svých aktivitách byli s někým živě v kontaktu? I na vás jsme mysleli. Na každý den jsou pro vás připraveny v časech 16.30 – 17.30 a 18.00 – 19.00 živé přenosy, ať už se jedná o cvičení, tanec, dílnu nebo talkshow. V nich můžete s vedoucími pořadu nejen pracovat, poslouchat nebo cvičit, ale také jim zadávat dotazy přes online chat. Nestihli jste online vysílání? Nevadí, všechny aktivity a pořady lze pustit také ze záznamu. Vše najdete na webu v sekci Online.

Kdo jsme?

Lesní klub Přeslička poskytuje předškolní vzdělávání. Nabízí aktivity pro rodiče s dětmi do tří let. Pořádá pravidelné sobotní akce pro rodiny s dětmi navázané na české tradice. Každý měsíc připravuje vzdělávací besedy pro širokou veřejnost. Jsme lesní mateřská škola s přesahem.

Středisko volného času Rubiko se specializuje na mimoškolní aktivity zejména dětí, mládeže, ale i dospělých. Pojďte s námi – inovativně, edukativně a se zábavou.

Rodinné centrum Kašpárkov vytváří příjemné prostředí a aktivity pro trávení a smysluplné vyplnění volného času rodin s malými dětmi.

Pokračovat budeme tak dlouho, dokud bude naše činnost pozastavena v souvislosti s vládními opatřeními. A máte se na co těšit. Sledujte www.rosicehrave.cz a zpříjemněte si náročnou dobu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *